PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1058}

Fortepian

The Piano
7,8 51 972
oceny
7,8 10 1 51972
7,8 28
ocen krytyków
Fortepian
powrót do forum filmu Fortepian

Długo szukałam, zanim znalazłam.
Do obejrzenia filmu skusiła mnie muzyka, a w szczególności utwór Michael'a Nyman'a – The Sacrifice.
"Fortepian" znalazł sobie swoje miejsce w moim sercu, być może głównie dlatego, że przeżywałam tymczasowo małe rozdarcie miłosne.
Moją dobrą opinię o filmie kształtuje również zamiłowanie do tytułowego instrumentu, na którym bohaterka grała "niewymownie".
Film uczy pokory, pokazuje wyboistą drogę, jaką Ada przechodzi, aby zyskać swoje skrywane Sczęście, ale jak się okazuje- było warto.
Przeciwności losu, jakie napotyka w swoim życiu doprowadzają ją do prawdziwej Miłości, przy której Pasja gry na pianinie staje się jej częścią.

ocenił(a) film na 10
Dagmiz

Skoro tak to polecam Ci "Księgę Diny". Film moim zdaniem zbliżony do "Fortepianu". Łączą je szczególnie postacie głównych bohaterek (gdy obejrzysz, przekonasz się w jakim dokładnie sensie).

ocenił(a) film na 8
Perenelle

Mhm, mój ulubiony film :). Dziękuję.

Dagmiz

Jeśli lubisz smutne filmy o miłości i kompozycje Nymana, to koniecznie obejrzyj film "Carrington".

ocenił(a) film na 8
Marac

Bardzo dziękuję, dawno nie widziałam nic podobnego. Na pewno go obejrzę.

ocenił(a) film na 9
Marac

Zgadza się, niezły

ocenił(a) film na 9
Dagmiz

Mój również

ocenił(a) film na 8
Dagmiz

Miałam kiedyś go na dvd jak byłam mała i pamiętam że jak te dzieci pocierały się o drzewa to film mi się wydawał taki zgorszony i jak uprawiali w nim sex to wtedy mnie to ciekawiło i ekscytowało ;) a teraz po latach wreszcie dorosłam żeby go zrozumieć.
Piękny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones