PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1058}

Fortepian

The Piano
7,8 51 972
oceny
7,8 10 1 51972
7,8 28
ocen krytyków
Fortepian
powrót do forum filmu Fortepian

Fortepian to najlatwiejszy film jaki widzialam. Odwoluje sie do intuicji tak prosto, że zrozumienie narzucać powinno się samo, czy film się podoba czy nie. Intuicja mowi- ale przewrotność! Dziwią mnie opinie osób, ktore nie dostrzegają przewrotności Fortepianu (manifestując przy tym jakąś swoją urażoną wrażliwość). A przewrotność stanowi pakt Ady z Georgem czy bezkompromisowo ukazana cielesność ich związku. Wszystko to ma swoją przyczynę ktorej nie bedzie konca. I o to chodzi.

ptakbezglowy

"Wszystko to ma swoją przyczynę ktorej nie bedzie konca."

To brzmi dosyć enigmatycznie jak dla mnie. Mogłabyś wyjaśnić jaką przyczynę masz tutaj na myśli ??
Jeżeli mówimy już o przewrotności to dla mnie przewrotne jest też zachowanie Flory - wydawałoby się że ma bardzo dobry kontakt z matką, jako jedyna moze się z nią porozumiewac w języku migowym a jednak ją zdradza i zanosi klawisz swojemu ojczymowi, albo też w scenie kiedy ten zabija okna deskami wyraźnie stoi po jego stronie... Nie oglądałam filmu bardzo uważnie więc mogę się mylić co do postawy córki.

ocenił(a) film na 10
karanwe

po prostu jest ona bardzo zżyta z matką i nie chce się nią dzielić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones