PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1058}

Fortepian

The Piano
7,8 51 972
oceny
7,8 10 1 51972
7,8 28
ocen krytyków
Fortepian
powrót do forum filmu Fortepian

Oscar

użytkownik usunięty

...i oczywiście oscary poszły do sentymentalnej Listy Schindlera zamiast nagrodzić wybitny obraz Fortepian. Tak to bywa, ale cóż zrobić?

ocenił(a) film na 5

I bardzo dobrze, Fortepian nie umywa się do Listy Schindlera

ocenił(a) film na 9
shady_88

Nie umywa się bo?????????????????????????????????

ocenił(a) film na 9

a może brawa ze Oscar poszedł do Anny Paquin? Zajebiście zagrała... niewidziałam lepszej tego typu roli.
ale film ciężki i rzadko mnie tak wcina w fotel

wrednakozka

Jak dla mnie oba filmy są świetne i zasłużenie podzieliły się Oscarami wybitne kreacje w Fortepianie (przepiękny film o miłości , namiętnościach , żądzach i głęboko skrywanych pragnieniach) a Lista Schindlera to perfekcyjnie zrealizowana opowieść o mrocznych czasach Holocaustu z przecudowną muzyką Williamsa i zdjęciami Kamińskiego.W tym filmie przede wszystkim podobało mi się to że Spielberg chciał jak najbardziej realistycznie ukazać grozę tamtych czasów , bez zbędnego patosu pokazał nie tylko dramat żydów jako całego narodu ale również dramaty poszczególnych jednostek...,świetnie pokazano w filmie przemianę głównego bohatera(bardzo dobry Neeson), ( scena z dziewczynką w czerwonym płaszczu ukazująca kontrast między niewinnym dzieckiem a nienawiścią i złem otaczającego je świata, jak również próba zwrócenia uwagi na cierpienia i kruchość jednostki )Wspaniale ukazana ciemna strona natury ludzkiej przez postać Amona Gotha (rewelacyjny,niesamowity Fiennes )dzieło kompletne i perfekcyjne
*to Fiennes powinien zdobyć wtedy Oscara ze rolę drugoplanowa

ocenił(a) film na 10

Oczywiście większość nagród zebrała wielka produkcja "wielkiego reżysera". "Lista Schindlera" oczywiście złym filmem nie jest, ale faktycznie daleko jej do działa Campion. Należy jednak cieszyć się z obu nagród dla rewelacyjnych Hunter i Paquin. No i oczywiście za scenariusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones